SoulHunters Forum
Bun venit la noi !
Intregistrati-va pentru a va bucura de forum
Cautam moderatori/designer/sponsori.
SoulHunters Forum
Bun venit la noi !
Intregistrati-va pentru a va bucura de forum
Cautam moderatori/designer/sponsori.
SoulHunters Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  Site  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cum sa ai fps constant pe nvidia la anumite placii!

In jos 
AutorMesaj
TheFunkerable
Membru SH.jr
Membru SH.jr
TheFunkerable


Mesaje : 88
Puncte : 92
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/04/2011

Cum sa ai fps constant pe nvidia la anumite placii! Empty
MesajSubiect: Cum sa ai fps constant pe nvidia la anumite placii!   Cum sa ai fps constant pe nvidia la anumite placii! EmptyMar Apr 26, 2011 12:53 pm

Hi.!
Ce inseamna FPS?
Frame per sec/Frame pe secunda sau FPS este numarul de frame care se inregistreaza la un jok pe secunda.Cu cat numarul este mai mare,jokul va rula mai bine.Atentie:un fps bun pt jokuri este de 70fps+.Cel mai mult conteaza ca fpsul sa fie constant (74-75|99-100)


Multi spun ca csul este bine sa stea pe fps 100 si constant.
[Adevarat]

Multi spun ca este bine sa stea numai pe fps 100 si nu conteaza daka este constant sau nu
[FALS}

Pe toate placile nvidia poti face fps 100
[FALS]

Am observat ca pe placile din seria gtx(gtx4** sau gtx5**; ma refer de exemplu la un gtx 460 sau gtx560) ca fpsul nu are cum sa stea pe 100 orice ai face.
Eu detin un model de la Leadtek,mai precis un grx560 iar nu am putut sai duc fps niciodata in 100 ( l`am dus dar nu era constant)

Tutorialul :

Pasul 1 } NU modificati alte setari decat cele originale la control panel! (click dreapta-nvida control panel-restore setting to defaul)

Pasul 2 } Intrat in cs-option-video si akum e momentul final (observati ca multi jukati pe d3d si nu pe OpenGL).Placile din seria gtx4** sau gtx5** au opengl 4.1 ; un sistem foarte bun.

Pasul 3 } Schimbati din modelul dumneavoastra (Software sau D3D) in OpenGL

Pasul 4 }Intrati pe un svr-observati ca aveti fps 75 dar constant

P.S. - Acest tutorial este bine aplicat doar de cei care detin un model gtx4 series or +
- Nu este nevoie sa aveti fps 100..este nevoie sa aveti un fps constant
- Eu am cs pe 75fps si imi merge supe bine

Incercati cu incredere..
Tutorial realizat de mine in totalitate..nu este copiat
Sus In jos
 
Cum sa ai fps constant pe nvidia la anumite placii!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial 100fps pe placa nVidia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SoulHunters Forum :: Counter Strike 1.6 :: Tutoriale-
Mergi direct la: